Chrome Java Etkinleştirme

DUYURU: Google Chrome JAVA eklentisinin desteğini tamamen kapattığı için malesef aşağıda anlattığımız yöntem artık çalışmamakta. Oyunlara giriş sağlayabilmek için alternatif tarayıcıları kullanmanız gerekiyor detaylı bilgi için Java Yükle başlıklı konumuzu inceleyebilirsiniz.

 

Merhabalar Değerli OkeySeli Kullanıcıları;

Bu yazımızda yakın zamanda “Google Chrome” ve “Java” güncellemelerinden sonra oyuna girişte çıkan sıkıntıları nasıl çözüme kavuşturabiliriz konularından bahsedeceğiz. Esokey ve Estavla oyun sistemlerini kullanan web sitelerinin en büyük problemlerinin başında gelen Java eklentisinin güvenlik güncelleştirmeleri ve sertifika hataları malesef her yeni güncellemede kapımızı tekrar çalıyor. Chrome tarayıcısında Esokey ve Tavla java etkşinleştirme işlemini videoda ayrıntılı anlatılacaktır.

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum “Google Chrome” tarayıcısına alternatif olarak “Internet Explorer“, “Mozilla Firefox“, “Yandex” gibi tarayıcılardan birini kullaranak oyun salonlarımıza sorunsuz giriş yapabilirsiniz.

RESİMLİ ANLATIM:

1. “Chrome” tarayıcınızı açıp adres satırına chrome://flags/#enable-npapi yazın veya yazıyı kopyalayın, yapıştırın.

2. Sonrasında gelen kontrol panelinden NPAPI‘yi etkinleştir’e tıklayın.
chrome java 1

3. İşlemin aktif olması için alttaki ‘Şimdi Yeniden Başlat‘ butonunu tıklayın.
chrome java 2

Yaşanan sıkıntıdan sadece “Chrome Browser” etkilenmiştir. Chrome’dan vazgeçemeyenler için Java nasıl etkinleştirilir, Java sorunu nasıl giderilir, Java eklentisi desteklenmiyor gibi sorularınıza cevap verecek nitelikte bir video hazırlamış bulunmaktayız.

VİDEOLU ANLATIM:

Bilgisayarınızda “JAVA” eklentisinin yüklü olduğundan emşn olmak ve gğncel sürümünü kullandığınızı kontrol etmek için: www.java.com/tr resmi web sitesinden Bilgisayarımda Java yüklü mü? başlığından Java Sürümünüzü Doğrulayın.

Videoyu izleyip işlemleri gerçekleştirdiğiniz halde yada anlatılan işlemleri uygulamakta sıkıntı yaşayan veya yapamayan kullanıcılarımız İLETİŞİM bölümümüzden bize E-Mail veya Skype adresimizden ulaşabilirler.

01 Mayıs 2015 tarihinde Genel kategorisinde Okeyseli.com tarafından yazıldı

YORUM ZAMANI

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.