Merhaba

HEMEN OKEY OYNAYIN!

Seviyeli ve kaliteli bir ortama sahip okey salonları.

Eşli okey

Bir çoğunuzun bildiği ama yeni başlayanların bilmediği bir yöndür eşli okey, Bana göre düz okeyden daha iyi eğlenceli bir oyun şekli. Düz okeyde sanal ortamda okey oyunun başına geçtiğiniz zaman sadece ekrana kitleniyor sırasıyla taş gelirse alıyorsunuz yada taş çekiyorsunuz.

Eşli okeyde ortağınızla iyi anlaşmak zorundasınız sıkı fıkı fikir almak zorundasınız eğer ortağınızla iyi anlaşamazsanız oyunu kaybetme oranınız çok yüksek olacaktır. Ortak el nasıl, tek taşım tek taşımı kendim aldım tek başıma kendim taktım diyim sana çaktırmadan söylenen sözler :) Düz okey oyunu oynanırken asla fazla sohbet olmaz. Normal bir okey oyunu oynanır.  Eşli okeyde sohbetin dibine vurulur. Gırgır şamatanın eksik olmadığı bir okey türüdür.

Sizlere ne kadar buradan eşli okeyin özelliğini anlatsam da o zevki o hazı asla alamazsınız. Eğer aranızda eşli okey oyunu oynayan arkadaşlarınız varsa yorum bölümünden arkadaşlarınıza anılarınızı anlatabilirsiniz. Eşli okey oyunu oynamak için okey salonlarımıza giriş yapmanız yeterlidir.

Eşli okey nasıl oynanır; Eşli okey değişik bir oyun değildir aynı düz okey oyunu gibi oynan bir oyundur değişik olan tarafı sadece karşılıklı eşlerin puanları bir olarak sayılır. Eğer siz  ve karşınızdaki eşiniz oyunu açamaz sa ikinizde kaybetmiş olursunuz. Diğer taraftan bir kişinin oyunu kazanması demek karşı masasında oturan eşinin de oyunu kazandığını simgeler.

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

*