Merhaba

HEMEN OKEY OYNAYIN!

Seviyeli ve kaliteli bir ortama sahip okey salonları.

internette okey

Günümüzde internet kullanımının artması ile birlikte insanlar internette daha fazla vakit geçirmektedirler. Oyun siteleri de bu konuda oldukça üye toplayan ve ziyaret edilen siteler konumunda yer almaktadır. Oldukça popüler olan okey oyunu internet sitelerinden oynanmakta ve bu sitelere üye olan insan sayısı gün ve gün artmaktadır. İnternet siteleri üzerinden insanlar oldukça fazla sayıda oyun oynayabilmektedir. Fakat bu oyunlar arasından en çok tercih edilen oyun okeydir. Okey oyununun oynanışı oldukça kolay olmakla birlikte bu oyunu size oynatabilecek sitelere öncelikle üye olmanız gerekmektedir. Üye olma aşamasında kullanılmayan bir oyun ismi belirlemeniz ve kendinize ait bir şifre bulmanız gerekmektedir.

Siteye üye olduktan sonra bu isim ve şifreyle siteye giriş yapabilirsiniz. Bu site üzerinde yer alan oyun isimlerinden okeyi seçerek, üye salonları kısmına ulaşabilirsiniz. Bu kısımda bu sitede yer alan okey salonlarını ve kaç oyuncunun o salonda oyun oynadığını kolaylıkla görebilirsiniz. İstediğiniz okey salonuna tıklayarak giriş yapabilirsiniz. Salona giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkacak olan masalardan boş olan koltuklara oturabilir ve diğer üyelerin de masaya iştirakini bekleyerek oyunun başlaması için bekleyişe geçebilirsiniz. Okey oyununun oynanışı bu temel durumlardan oluşmaktadır.

Oldukça keyifli zamanlar geçirmenizi sağlayacak bu sitelerden okey oyununu oynayarak hem kendinizi bu oyunda geliştirebilir ya da bu oyunu öğrenebilirsiniz. Bu sitelere üye olduğunuz ismi ve şifrenizi kesinlikle unutmamalısınız. Çünkü bu siteye her giriş yapmak istediğinizde bu isim ve şifre sorulmaktadır. Oyuna girdikten sonra okey salonlarından istediğinizi seçebilirsiniz. Bu salonlarda oyun oynayan oyuncu sayısı belli sınırlarda sınırlandırılmıştır. O salonda oyun oynayan oyuncu sayısı dolmuş ise odanın yanında dolu olduğu belirtilmektedir. Bu salona giriş yapmanız mümkün değildir.

Fakat internet sayfanızı yenileyerek o salondan çıkan oyuncuların yerine giriş yapabilirsiniz. Ya da diğer salonlardan birini seçerek oyun keyfini yaşamaya başlayabilirsiniz. İstediğiniz oyun salonuna girdikten sonra o salonda ki odaları görebilirsiniz. Dört oyuncu karşılıklı olarak bir odayı doldurmuşsa o oda doludur. Sadece oyunu izlemek için giriş yapabilirsiniz. Eşli ya da tekli olarak belirlenen oyunların özellikleri o masaların üstünde yazmaktadır. Buna göre kısa ya da uzun nasıl oyun oynamak isterseniz ona göre o masalara oturmanız gerekmektedir.
Böylelikle oynayacağınız oyunu hem kendiniz belirlemekte eşli ya da teli olarak istediğiniz oyunu oynayacağınız masaya giriş yapabilmektesiniz. Ayrıca kendiniz de masa kurabilir ve oyunun özelliklerini kendiniz de belirleyebilirsiniz. Oyun bir masada dört kişinin olmasıyla oynanmaktadır. Okey oyununun oynanışı oldukça basit olmakla birlikte zevkli anlar geçirmenizi de sağlamaktadır. Aynı zamanda tanımadığınız insanlarla oynayacağınız oyun onlarla tanışma ve sohbet etme imkânı da doğurmaktadır.

Oyun kurarken tüm özellikleri kendiniz belirlemektesiniz. Oyunun bitiş sayısı, eşli ya da tekli olma durumu gibi özellikleri kendiniz belirleyebilirsiniz. Aynı zamanda bu oyunda önemli olan gösterge özelliğini de ister kullanabilir ister kullanmayabilirsiniz. Okey oyununun oynanışı bu kadar basittir. Oyunda taşlar oyun tahtanıza dizili olarak gelir ve istediğiniz düzeltmeyi yapabilmeniz mümkündür. Oyunda yer alan taşları istediğiniz yere koymak için farenize basılı tutarak istediğiniz yere sürüklemeniz mümkündür.

Oyun oldukça kolay bir oynama yetisine sahiptir. İstediğiniz özellikte oyunu seçebilir ve oynayabilirsiniz. Böylece güzel zamanlar geçirebilirsiniz. Oyunda tanımadığınız insanlarla tanışabilir ve arkadaşlar edinebilirsiniz. İnternette en çok oynanan oyunlar arasında yer alan okey oldukça kolay bir oyun olmakla birlikte oynanması da gayet basittir. Bu keyfi yaşamadan önce bu oyunu oynatan sitelere ücretsiz şekilde üye olmanız yeterlidir.

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

*