Merhaba

HEMEN OKEY OYNAYIN!

Seviyeli ve kaliteli bir ortama sahip okey salonları.


Okey Oynama Sırası Sende

Okey ülkemizde oldukça fazla ilgi gören bir oyun olmakla birlikte pek çok kişi tarafından da oynanmaktadır. Oldukça fazla ilgi gösterilen oyun oldukça fazla site tarafından da oynatılmaktadır. Oyun oldukça basit kurallara sahiptir. Dört oyuncu ile oynanan bu oyun eşi ve tekli şekilde oynanabilmektedir. Okey oyunun kuralları arasında yer alan unsurlardan biride oyunun bitiş sayısıdır. Oyunu kuran oyuncu tarafından belirlenen bu durum oyun kısalığını ya da uzunluğunu göstermektedir. Oyun eşli ise karşılıklı oturan iki oyuncu bir takım diğer karşılıklı oturan iki kişi de bir takım konumundadır.

Oyunu bitiren oyuncunun rakipleri tarafından iki puan düşülür tabi ki normal bitmek şartıyla, eğer okey atılmışsa rakip tarafından dört puan düşülmektedir. Oyunun başlama sayısından sıfıra daha çabuk ulaşan ekip oyunu kaybetmiş olmaktadır. Okey oyununun kuralları böle basit temellere dayanmaktadır. Eğer oyuncular tekli ise oyunu bitiren oyuncu hariç diğer tüm oyunculardan puan düşülmektedir. Sıfıra ulaşan ilk oyuncu böylelikle oyunu kaybetmiş olmaktadır. Aynı zamanda oyunu kuran oyuncu tarafından belirlenen kurallar arasında gösterge var ise gösterge gösteren oyuncu harici diğer tüm oyunculardan bir puan düşülmektedir. Okey oyunu gayet zevkli bir oyundur ve pek çok internet oyuncusu tarafından da tercih edilmektedir.

Oyun taşların dağıtılması ile başlamaktadır. Oyuna başlayan oyuncu on beş taş alır. Diğer oyuncular ise on dört taşla oyuna başlarlar. Oyuna başlayan oyuncu yerden taş çekmez ve eline yaramayan taşı yere atarak oyuna başlar. Diğer oyuncular ise yerden taş çekme ya da kendisinden önceki oyuncunun yere attığı taşı alarak oyuna devam ederler. Oyunu bitiren oyuncunun yere attığı taştan sonra elinde on dört taşı kalmak zorundadır. Yoksa oyun geçerli olmaz. İnternet ortamında oyunu oynayan oyuncular arasında böle bir hata olması zaten mümkün değildir. Site üzerinde okey oynanırken dikkat edilmesi gereken kuralların başında sürenizi aşmamanız gerekmektedir.

Yoksa sistem otomatikman elinizden bir taş atmaktadır bu elinizde var olan okey bile olabilir. Okey oyununun kuralları bu site üzerinden oyun oynayan insanları rahatlatacak şekilde düzenlenmiştir. Böylelikle herhangi bir oyuncunun mağdur olması engellenmiştir. Aynı zamanda düzeyli bir şekilde sohbet imkanı da sağlayan bu oyun siteleri oyun esnasında insanların birbirlerini tebrik etmeleri gibi şanslarda sunmaktadır. Yalnız kötü söz kullanan oyuncular oyundan atılmakta ve belli bir süre ceza almaktadır. Böylece bu kişiler cezalandırılmaktadır. Oyun siteleri oldukça basit kurallarla insanların eğlenceli vakitler geçirmesine olanak sunmaktadırlar.

Okey oyunu oldukça fazla oynanan bir oyun olması sebebi ile bu oyunda yer alan insanların sayısı da oldukça fazladır. Diğer oyunlara göre daha fazla sayıda salonla karşılaşmanız mümkündür. Böylelikle siteler daha fazla sayıda oyuncuyu kendi sitelerinde oyun oynamaya teşvik etmektedirler. Bir çok site bu oyunlarda belli puanlama sistemlerini kullanmaktadır böylece oyuncuların oyunu yarım bıraktıklarında belli bir puan kaybı ile onları cezalandırmaktadır. Aynı zamanda kazanılan oyunlardan sonra alınan puanlarda sizin puanınıza eklenmekte ve puanınız yükselmektedir.

Belli bir puana ulaşan insanların bu oyunda ne kadar başarılı olduğu puanları aracılığıyla gözlemlenmektedir. Okey oyununun kuralları arasında salonda ki insanlara küfür etmemek, küçük düşürücü sözlerde bulunmak gibi genel nezaket kuralları da yer almaktadır. Böylelikle sitenin nezihliği ve güvenilirliği onaylanmış olmaktadır. İnsanların okey oyununu oynayarak günlerinin stresinden ve yorgunluğundan uzaklaşmak istedikleri anlarda tatlarını kaçıracak herhangi bir olaya site yönetenleri tarafından anında el konulmaktadır ve bu kişi ceza almaktadır.

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

*

Benzer Salonlar

»TkOkeyOyna.Com
Hemen okey oyna tkOkeyOyna Oyna Okey TK Sanal Alem Burada TK Okey Oyna Salonları
»TkOkeyOyna Genel Salon
Hemen okey oyna www.tkokeyoyna.com | www.tkokeyoyna.com.tr | TK OKEY OYNA Sanal Alemin En Kaliteli...
»Okey Yazılım Oyna
Hemen okey oyna Okeyyazilim.Com Okey oyna Okey Salonlari Sanal Alemin En Kaliteli Okey Salonlari...
»Okey Salonları
Hemen okey oyna HemenOkey Oyna Okey Salonları Burda Sanal Alemde İlk Ve Son Okey...