Merhaba

HEMEN OKEY OYNAYIN!

Seviyeli ve kaliteli bir ortama sahip okey salonları.

Çalışma hayatının ya da okul hayatının dışında kalan zamanlarda insanların daha keyifli vakit geçirebilmeleri için oyun imkanları sunan siteler oluşturulmuştur. Bu siteler aracılığı ile hesap oluşturarak pek çok farlı oyunsan dilediğinizi oynayabiliyorsunuz. Okey ise geçmişten gelen bir oyun olup en çok bilinen ve tercih edilen oyunların başında yer almaktadır. Öyle ki geçmiş dönemlerde tahta ıstakalar ve polimer malzemeden yapılan renkli taşlar ile oynanan bu oyun çok sevildiğinden teknolojinin gelişmesi ile birlikte online ortama taşınmıştır.

Online web sitelerinde okey hizmeti veren sayfalara erişebilmek için arama motorunda okey oyna yazabilir ve sizin için uygun olan sitede oyunlara katılamaya başlayabilirsiniz. Sosyal medyada en çok tercih edilen facebook uygulamasında da kendi sayfanızdan bağlanabileceğiniz okey oyunu uygulamaları mevuttur. Bu sayede üyelik işlemi gerekmeden bu platformda oyun oynayabilir ve dilerseniz kendi arkadaşlarınızı oyuna davet edebilirsiniz. Profilinizde yer alan fotoğraf ile burada oyunlara katılıyorsunuz ve insanları açıkça görebiliyorsunuz.
Sosyal medyada oynanan okey oyunu için ipuçlarından biri arkadaş olduğunuz insanlara göndereceğiniz istekler ile onlardan farklı puanlar talep etmeniz olacaktır. Bunun sonucunda oynadığınız okey için fazla puan biriktirmiş olacak ve böylelikle daha yüksek standartlardaki oyunlara katılım gerçekleştirebileceksiniz. Bir başka durum ise oyun oynarken taşları tahmini olarak sayma yöntemidir. Karşı taraftaki rakip oyuncuların attığı taşlardan ve kendi taşlarınızdan yola çıkarak hangi serileri ellerinde birikim yaptıklarını rahatlıkla anlayabilirsiniz.
Taş saymak ya da tahminlerde bulunarak oyun hakkında fikir yürütmek biraz ustalık isteyebilen bir durumdur. Oyunu oynadıkça daha da ustalaşır ve bir süre sonra farklında olmadan bu hesapları yapabilir duruma gelirsiniz. Eğer taşları hesaplamadan yani tahmin yürütmeden oynarsanız elinizdeki taşları biriktirmede zorluk yaşayabilirsiniz. Örneğin ara taş bekliyorsanız gelmemesi durumu bir başkasının elinde olması ya da atılmış olmasıdır. Bu nedenle taş takibi başarıya giden yolda altın kuraldır okey oyunu için.

Elinizde yer alan taşlar ile belirli perler oluşturmak yerine erkek taş durumu enen sadece bir sayının her rengini biriktirme durumu söz konusu ise gelme ihtimali daha düşük taşlar bekliyorsunuz demektir. Bu aşamada diğer bir ipucu ise elin gidişatına bağlı olarak sadece erkek taşa gitmemek gereklidir. Bunun yerine her yerden taş geldiğinde yarayabilecek ve per yapmanızı sağlayacak ardışık perler yapmanız söz konusu olmalıdır. Okey oyunu hakkında en bilindik ipucu da budur. Eğer oyunu oynarken hem erkek taş hem de normal perler yaparsanız çok daha kısa sürede biten ve kazanan eller sizin olacaktır.

Bir başka durumda, okey oyunu eşli bir oyun masasında oynuyorsanız bu durumda eşiniz ile ortak bir puan skalasına tabii tutulacaksınız demektir. Burada yapmanız gereken ise eşiniz ile ortak taşları biriktirmemek olacaktır. Atılan taşlara bakarak onun eline yaramayan taş grubu il ilgili per ve erkek taş birikimleri yapabilirsiniz. Böylelikle çok daha kolay bir biçimde taş sıkıntısı yaşamadan bitişler olacaktır. Oyun sonunda biterken okeye dönmek ve okey atarak çift sayı almak istiyorsanız okeyinizi erkek taşlardan birinin yanına koymanız avantaj sağlayacaktır.

Okey oynamak pek çok insan için kafa dağıtıcı ve eğlenceli zamanların mimarı olan bir durumdur. Çok keyifli olabileceği gibi sinir stres durumları da yaşatabilir. Bu gibi durumlardan sıyrılmak için bunun sadece bir oyun olduğunu ve eğlence için başına oturduğunuzu düşünmeniz yeterli olacaktır. Bu düşünceye sahip olarak sadece keyifli zaman geçirmeyi amaç edinmiş bir birey olarak oyunu oynayabilirsiniz.

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

*