Yardım

OkeySeli Yardım Sayfasına Hoşgeldiniz.

 

Değerli OkeySeli kullanıcıları; Sitemizde Okey ve Tavla oyunları oynanabilmektedir.

Oyunlarımız JAVA alt yapısını kullandığı için öncelikle Bilgisayarınızda JAVA yüklü olması gerekmektedir.

Yardım Konuları:

1- Bilgisayarımda Java Yüklümü?
2- Java Açılmıyor  & Oyun Açılmıyor.
3- Java Açılıyor, Salona Giriş Yapamıyorum.
4- Oyunlardan BANLANDIM Giriş Yapamıyorum.
5- Oyunlara Üye Olmak İstiyorum.

Yukarıdaki YARDIM KONULARINI Sırasıyla İşliyoruz.

1- Bilgisayarımda Java Yüklümü?

Okey ve Tavla oyunlarımıza giriş yapabilmek için JAVA programının bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir. Yüklü olduğundan emin değilseniz 2 farklı yöntemle deneyebilirsiniz.

  • Bilgisayarınızdan sırasıyla “Denetim Masası > Program Ekle veya Kaldır > ” Yüklü Program Listesinde JAVA uygulamasını kontrol edebilirsiniz.
  • Java uygulamasının resmi sitesinden kontrol edebilirsiniz. Kontrol Linki: http://java.com/tr/download/installed8.jsp sayfaya girdikten sonra gerekli kontrolleri sağlayabilirsiniz. Ayrıca bilgisayarınızda Java yüklü olsa bile güncel olup olmadığınıda bu sayede öğrenmiş olacaksınız.

2- Java Açılmıyor  &  Oyun Açılmıyor.

Java Uygulamasının AÇILMAMA sebepleri;

  • Tarayıcı Bazlı Açılmama Sorunu: Sitemize erişim sağladığınız TARAYICI (Browser) Java uygulamasını desteklemiyorsa oyunlara giriş yapmanız mümkün olmayacaktır.

Java Uygulamasını Destekleyen Tarayıcılar: Internet ExplorerMozilla Firefox (Destekleyen Tarayıcılar Bilgisayarınızda Yüklü Değilse Tarayıcı Yazısını Tıklarayak İNDİREBİLİRSİNİZ)

NOT: Mozilla Firefox Tarayıcısı Java uygulamasını destekler fakat açılabilmesi için “Uygulamaya İzin ver ve Hatırla” seçeneğini etkinleştirmeniz gerekiyor.

Java Uygulamasını Desteklemeyen Tarayıcılar: Google Chrome – Yandex – Opera – Microsoft Edge (Bu Tarayıcılarla Oyunlara Giriş Yapmanız Mümkün Olmayacaktır. Destekleyen Tarayıcıları Kullanmanız Gerekiyor.)

  • Java Sürümleri Kaynaklı AÇILMAMA Sorunu: Java Sürümünüz eskiyse oyunlara giriş yapmakta çeşitli sorunlar yaşabilirsiniz. Bu durumda en güncel JAVA Sürümünü indirmek için: https://java.com/tr/ Resmi web sitesine gidin. Yada Java yüklü olduğuna eminsiniz fakat güncel olduğunu bilmiyorsunuz Kontrol Linki: http://java.com/tr/download/installed8.jsp “Java Sürümü Doğrula” Butonuna tıklayın.

3- Java Açılıyor, Salona Giriş Yapamıyorum.

Oyun oynama sayfasındasınız Java açılıyor fakat salonlara giriş yapamıyorsanız 2 sebebi vardır.

  • “Port Adresine Bağlanılamıyor” Hatası: Bu hata “Sunucu” kaynaklı bir sorundur. Sizinle yada bilgisayarınızla alakası yoktur. Bu sorunla karşılaştığınızda lütfen Site Yetkililerine bildirin. Yöneticilere ulaşmak için yazının en sonunda verdiğimiz iletişim kanallarından herhangi birini kullanarak bilglendirebilirsiniz.
  •  “Kullanıcı Adı ve Şifrenizi” yazdığınız halde giriş yapamıyorsunuz: Bu tür sorunlar genelde güvenlik, koruma veya yetkiler tarafından yapılan giriş kısıtlamalarından kaynaklıdır. Site kurallarına aykırı bir davranış sergilemediğinizi düşünüyor ve buna rağmen giriş yapamıyorsanız yazının sonundaki iletişim kanallarından biriyle sitede kullandıgğınız Kullanıcı Adınızı ve E-Posta adresinizi belirterek yardım isteyebilirsiniz.

4- Oyunlardan BANLANDIM Giriş Yapamıyorum.

Banlanma, Nick Yasaklama ve Salonlardan Atılma gibi sorunlarla karşılaşıyorsanız ve kurallara aykırı davranmadığınızı düşünüyorsanız yöneticilerimize haklı olduğunuza dair ekran görüntüsü yada yazışma kayıtlarını iletirseniz nick yasağınız veya banınız kaldıralacaktır. Bu işlemi gerçekleştirken lütfen sitede kullandığınız Nick ve E-Posta adresini yazmayı unutmayın.

5- Oyunlara Üye Olmak İstiyorum.

  • Oyuna başlamak ve takma ismimizi kaydetmek için öncelikle giriş yaptıktan sonra karşınıza kutucuk çıkacaktır.Bu kutuya her zaman kullanabileceğiniz takma isminizi yazmanız gereklidir.Takma isminizi ve giriş için daimi kullanabileceğiniz şifrenizi yazıp sonra Avatar resminizi tıklayıp seçtikten sonra ”Okey Oyununa Gir” butonuna basmalısınız.
  • Bu işlemi ilk defa yaptığınız için karşınıza 2.adımdaki ”Takma isim Kaydet” kutusu çıkıcaktır.Daha önce kayıt yapılmayan takma isimler için çıkan bu kutuda yanda görüldüğü gibi takma ismimizi, şifremizi ve birde E-posta adresimizi yazdıktan sonra kaydet butonuna tıklayarak kayıt işlemini gerçekleştiriyoruz…

 

OkeySeli İletişim Kanalları:

 
Hızlı ve Sonuç odaklı bir yardım almak istiyorsanız ilk olarak İLETİŞİM sayfamızdan formdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yardım isteyebilirsiniz.

İletişim Sayfası: http://www.okeyseli.com/iletisim/
E-Posta: admin@okeyseli.com
Skype: okeyseli
Facebook: https://www.facebook.com/okeyseli
Twitter: https://twitter.com/okeyseli
Google+: https://plus.google.com/+Okeyseliokey