Cepten Okey Siteleri

Cepten Okey Siteleri

admin     19-04-21     Okey Odaları     Cepten Okey Siteleri     2662 Defa Okundu

Cepten Okey Siteleri

Okey, 4 kişi ile oynanan 1 zar 4 ıstaka 2 sahte okey ve toplamda 106 taş ile insanların hayatında bulunan bir masa oyunudur. Bu oyun her ne kadar yabancı bir insan tarafından bir masa ve zekâ oyunu olarak icat edilmiş olsa da, Türk toplumlarında özellikle de Türkiye’de oldukça fazla oynana ve önem verilen bir oyun olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu oyunun temel mantığı kişilerin ıstakalarında mantık çerçevesinde aynı renk sıralı ya da ayrı renk aynı sayı olan taşları bir araya getirerek, en son ellerinde son 1 tane gereksiz taş kalması ile elin açılması şeklinde oynana bir oyundur.

Cepten okey siteleri ise günümüz teknolojileri ile bir araya gelerek kendilerini önce bilgisayar sonra internet ile geliştirmiş olan okey sitelerinin mobil cihazlara entegre edilmiş halidir. Bu şekilde daha fazla kullanıcıya ulaşan okey siteleri, elinde akıllı telefon bulunan her insana ulaşmış ve her geçen gün kullanıcı sayısını arttırmaya devam etmektedir. İnsanlar da bu oyunu günün her anında her yerde oynayabilmektedir.

Bu yazımızı beğendiyseniz, bu kategoride yer alan Okey Nasıl Oynanır? başlıklı bir önceki yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.


Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
© 2021 - Tüm hakları saklıdır. Okey siteleri, Canlı Okey, Mobil Okey Oyna - OkeySeli.Com